Základní a mateřská škola Třanovice

Jsme pohodová a tvořivá základní škola poskytující vzdělávání pro děti prvního stupně (1-5 třída) z Třanovic a okolí.

Také zajišťujeme vzdělávání pro menší děti (2-6 let) ve dvou mateřských školkách – MŠ Třanovice, MŠ Tošanovice

Our Happy Clients!

Sheldon Cooper

“Lectus, nonummy et. Occaecat delectus erat, minima dapibus ornare nunc, autem delectus erat ornare.”​

Amy Fowler

Howard Wolowitz

Vzdělávání

Vzdělávání dětí je naší prvořadou prioritou. Máme kolektiv zkušených pedagogických pracovníků, pro něž je jejich profese víc než jen práce – vést děti je životním posláním.

Tvořivost

Snažíme se maximálně stimulovat kreativitu, tvořivost a fantazii dětí. Motivujeme děti hravou a zábavou formou a usilujeme o to, aby do školy / školky chodily rády.

Rozvoj

Zaměřujeme se na všestranné rozvíjení dětí – zdravý růst inteligence, sebevědomí, motoriky, fyzických, společenských, komunikačních a sociálních dovedností.

ZŘIZOVATEL: Obec Třanovice

znak obce Třanovice

Aktuální dění

V naší škole – školce se pořád děje něco zajímavého. Můžete nakouknout a přečíst si více v příspěvcích.

Akce a události

Zjistěte si jaké akce či události se u nás v nejbližších dnech plánují a připravují

Informace o nás

Základní škola Třanovice poskytuje výuku pro žáky prvního stupně, je organizována jako pětitřídní. Její součástí jsou i dvě mateřské školy – MŠ v Třanovicích a MŠ Tošanovicích, školní družina a školní jídelna. Naše škola má dlouhou tradici a vzdělávání dětí probíhá již od roku 1905

Budova ZŠ a MŠ Třanovice je umístěna téměř v centru obce Třanovice (vedle evang. kostela na kopci při vjezdu do obce ve směru od Českého Těšína). V přízemí budovy se nacházejí třídy a šatna mateřské školy společně s jídelnou, v prvním patře jsou umístěny třídy základní školy.

Základní školu Třanovice navštěvuje v letošním školním roce 87 dětí, výuku v ZŠ zajišťuje celkem 6 pedagogických pracovníků. Školní družina je rozdělena na 3 oddělení.

Mateřská škola Třanovice je rozdělena na 2 oddělení (menší – “Koťátka”, starší – “Sluníčka”) a je zde celkem 52 dětí. Starají se o ně 4 učitelky.

Mateřská škola v Horních Tošanovicích je tvořena jedním oddělením, o 26 dětí se starají 2 učitelky.

Celkem ZŠ a MŠ Třanovice navštěvuje 156 dětí, vzdělávání a provoz zajištuje celkem 29 zaměstnanců.

ZŠ a MŠ v obrazech

Mgr.David Molitor

Okénko ředitele

Milí žáci, učitelé, moc bych si přál, abychom společně ve zdraví prožili krásných deset měsíců a mohli se radovat ze všeho, co nám školní rok přinese. Ať každý den stojí za to!

Další glosy, postřehy, zamyšlení, nápady, vize a plány do budoucna či jakékoliv jiné příspěvky ředitele ZŠ a MŠ Třanovice – Mgr. Davida Molitora – můžete sledovat v jeho osobním blogu

Příspěvky

Zobrazte si jednotlivé příspěvky a související stránky zatříděné do rubrik.